گفته ها
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

گفته ها

کلوب اختصاصی نشریه ی آنلاین راهی دیگر www.rahidigar.tk

الرئيسيةأحدث الصورجستجوثبت نامورود

اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!

5 مشترك
رفتن به صفحه : 1, 2, 3, 4  الصفحة التالية
نويسندهپيام
alireza mahdavi
رياست كلوب
رياست كلوب
alireza mahdavi

تعداد پستها : 122
آدرس پستي : ناکجاآباد!

اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! Empty
پستعنوان: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 08, 2009 4:31 pm

ديگه بايد همش توضيح بنويسم مگه؟!
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
http://www.rahidigar.tk
alireza mahdavi
رياست كلوب
رياست كلوب
alireza mahdavi

پستعنوان: ‏!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالثلاثاء سبتمبر 08, 2009 4:34 pm

با همهء اعتقادم به طالع بيني،به معجزه اعتقاد ندارم!نه اصلا!چون معجزه بوي دخالت خدا يا نيرو هاي ماوراالطبيعه رو مي ده كه اگه اينا دخالت بكن بودن،الآنم دخالت مي كردن!
جواب من:نچ!
sky walker

تعداد پستها : 85

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 09, 2009 6:52 am

به خدا من جنبه اش رو ندارم! اینقدر منو لوس نکن!
ما رو باش یه عمری به پیش یلان لاف بی دینی زدیم ! گفتم حالا میام اساس اعتقاداتت رو می ریزم به هم ! ... وایسا ببینم! پس نظرت درباره شتر حضرت صالح و عصای موسی و پرنده زنده کردن عیسی و شق القمر کردن محمد چیه؟!!
کاش بقیه ی بچه ها هم بودند. ما دو تا کافر شش سیلندر که همش هم نظریم آخه!
alireza mahdavi
رياست كلوب
رياست كلوب
alireza mahdavi

پستعنوان: ‏!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 09, 2009 4:54 pm

آخه اينا رو كه ما نديديم!
البته بنده به معجزهء فرت و فرتي آنان اعتقاد دارم به شدت!نمونه ش همين چند وقت پيش كه پسره ء 16 سالهء كاشمري،هم زمان با دو تا توله مثه خودش ازدواج كرد!اينا معجزس ديگه!‎:-D
حرف هاي تازهء مشايي هم فرا تر از معجزه بود!Smile)
mohaddese

تعداد پستها : 6

پستعنوان: ؟   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالسبت سبتمبر 12, 2009 10:07 am

با سلام!
بله اعتقاد دارم!خیلیم اعتقاد دارم؟نکنه تو به اینم اعتقاد نداری اسکای؟! Exclamation مثالشم همونایی که گفتی به علاوه ی کلی دیگه ...اووم.مگه یکی دو تاس که مثال بزنم؟!تا فردا باید بنویسم.دو نمره براش کمه!
alireza mahdavi
رياست كلوب
رياست كلوب
alireza mahdavi

پستعنوان: !   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالسبت سبتمبر 12, 2009 5:33 pm

ما كه نفهميديم اين تو بودي محدثه،يا آمنه در لباس تو!آخه به سبك آمنه،قلدر منشانه حرفيدي لوتي!‎:-D
واسه حرفت دليل نياوردي اما!چرا؟
اصلا چه دليلي داره!؟
sky walker

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالأحد سبتمبر 13, 2009 3:01 am

سلامی چو بوی خوش رایحه ی خوش خدمت....
دیگه داشتم فکر می کردم یعنی ما این قدر داغونیم که هیچکی بیش تر از نیم ساعت اینجا دوام نمیاره؟!!... خوب شد برگشتی!
یه آیت الله غروی تو اصفهان بود.... مرد!... ولی پسرش هم مثل خودش فرهیخته و دانشمنده ، اون هنوز هست!...ولی شاید بمیره!
حالا! این آقای غروی ( والبته دو نفر دیگه که نمیدونم چرا این 3 تا رو حلقه ی اصفهان صدا میکنند ) اصولا یه ذهن فلسفی دارند. فلسفه هم بر پایه ی منطقه! دو دو تا چهار تا! در نتیجه هر حرف بی منطقی رو مثل بقیه قبول نمی کنند! اینها معتقدند که هویجوری الکی قوانین منطقی حاکم بر این دنیا نقض نمیشه و زیر پا گذاشته نمیشه. اصولا زیر پا رفتنشون رو با حکمت خدا سازگار نمیدونند. بعد معتقدند تمام این چیزهایی که ما به عنوان معجزه می شناسیم تعابیر معنوی داره و تعابیر یکی یکیشون رو هم بیان می کنند. مثلا میگند این که تو قرآن داریم که واسه حضرت مریم مائده ی آسمانی میاد ، میگند منظور دریافت های معنوی از جانب خدا بوده و غیره. از جمله آیاتی هم که بهش استناد می کنند ( و اگه پیداش کنم متن دقیقش رو خواهم گفت ) اینه که مثلا تو قرآن داریم که کفار هی به پیامبر میگند اگه تو فرستاده ی خدایی چرا یه باغ واست نمی آفرینه که گرسنه و فقیر نمونی؟ چرا واست لباس نمی فرسته و ... و طبیعتا خدا هم باز هم نمی فرسته! چون اینجوری قوانین منطقی حاکم بر جهان باید زیر پا گذاشته بشه ، که نمیشه. نمونه هاشم تو زندگی اطراف خودمون می بینیم. نمی بینیم؟ آخه چرا؟....
sky walker

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالأحد سبتمبر 13, 2009 3:04 am

راستی علیرضا معجزات بزرگتری در راهه Sad Sad
ولی فقط منتظرم این بره نیویورک اجلاس ، آی بخندیم ! آی بخندیم! خوراک خنده ی یه سالمون جور میشه!
alireza mahdavi
رياست كلوب
رياست كلوب
alireza mahdavi

پستعنوان: ‏!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالأحد سبتمبر 13, 2009 4:32 pm

ino bikhi,inke sale tahsilie jadid dare shoru misheo hanuz emtehana bargozar nashodaro bechasb!:-@
inke aberui nadare,ama vaqti raft unja,benazaram yeki az badi' tarin mo'jazate alam ro mibinim!Smile)
ف.ك

تعداد پستها : 77

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالإثنين سبتمبر 14, 2009 8:17 am

و خب!!يه سلام هم اينجا عرض كنم كه ياد سيد صمد رو هم "سبز" بداريم!
داشتم فكر ميكردم كه چه خوب شد آدرس اينجا رو از محدثه گرفتما!ولي نيومده دارم احساس ميكنم تعداد موهايي كه روزانه از سر بشر به طور طبيعي ريزش ميكنن در من افزايش يافته1همين جور! يي هويي!نه كه دليلي داشته باشه ها!نه!همين جوري!!!!
براي اينكه سر خودم دوتا تخم مرغ شكسته باشم كه از ريزش موهام جلوگيري كنه! afro اولين گوهرم رو به سوي شما پرتاب مينمايم!باشد كه دست از كيشه خود برداريد!!!!(شكلكاش خيلي باحالن!!!)
(واي نفسم تنگ شد!)(خدايا!خودت بهم رحم كن!!!)يه چيزي راجع بع معجزه شنيدم در حده يه جمله ميگم و بعد رفع زحمت ميكنم!
معجزه نقض قوانين منطقي حاكم بر جهان نيست.كه اگه بود كلا همه چي به هم ميريخت.معجزه اينه كه خدا با حكته بي نهايت خودش و با علم وسيعش،از اين نظام هاي حاكم - كه منطقي هستن و نظم جهان رو باعث ميشن – طوري استفاده ميكنه و كنار هم منطبقش ميكنه كه بدونه اينكه نظمي به هم بريزه يه اتفاقي ميفته كه همچين يه نموره عجيبه و اسمشو گذاشتن معجزه!و اين فقط از عهده ي علم خدا برمياد.("يه"جمله ام يه نمه منبري شد!!! Cool )
sky walker

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالإثنين سبتمبر 14, 2009 10:50 am

علیرضا به این فکر کردی که اون رئیس دانشگاه کلمبیا عجب آدم آدم شناسی بود؟! (البته اگه محمود جون رو بشه آدم دونست) " کوتوله ی دیکتاتور" جدا توصیف قشنگی بود!
من و علیرضا هر لحظه ممکنه از شادی بترکیم بپاشیم به صفحه! چقدر این محدثه بانی خیره جدا! ننه خدا واست خوب بخواد! الهی سفید بخت بشی!
حالا بریم سر بحث! دقیقا! اگه قرار بود معجزه اتفاق بیفته همه ی دنیا به هم می ریخت. نظریه ی آشوب اینو میگه! این که یه پروانه تو برزیل یه بال بزنه ممکنه باعث اومدن سیل تو آسیا بشه! تازه آشوب رو ولش! این اصولا با برهان علیت در تناقض آشکاره . اگه علیت رو قبول دارید باید این رو قبول داشته باشید که هر عملی نیاز مند اسباب و عوامل و علت هاست. ( البته بعدش اگه پایه باشید برهان نظم و علیت هم قراره رد کنیم !ولی فعلا شما قبولش دارید دیگه؟! نه؟! علیرضا جان من این یکی رو قبول داشته باش! ) شما درک دیگه ای از این برهان دارید؟!
sky walker

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالإثنين سبتمبر 14, 2009 10:52 am

راستی جمله ی اول رو دیدم ترسیدم. گفتم نکنه واسه سید صمد اتفاقی افتاده؟!
راستی (2)! حالا که اومدی مثل روحانیون بالا منبر که هیچی ، مثل شریعتمداری تو کیهان هم بنویسی مهم نیست!
alireza mahdavi
رياست كلوب
رياست كلوب
alireza mahdavi

پستعنوان: !   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالإثنين سبتمبر 14, 2009 6:37 pm

Bezarin aval ino begam ta faramush nakardam!ye mo'jezas guya!
Dar rastaye maktub kardane rahi digar ba koli duste ruzname negar harfidam va soal va mashverat kardamo ina!khanume m.a goft soalamo va3 sardabire 40cheraq matrah mikone ta un komakemun kone.por vazehe ke mikham sar be taneshun nabashe,ama goftam ye vaqt dustam m.a nanahan nashe!goftam faqat esmi az ma nabar.
Bande khoda mitelle be ruhbakhsh va mige chan ta javun mikhan majale baz konano tu shomal ham hastan...ke taraf mige:manzuret alireza mahdavie?:O
fek kon!!

Dar inke mo'jeze harchi ke hast,yeki az ruydad haye zaminie va ba payeye manteq va elm,shaki nadaram.ke agar in nabud,in hame pichidegi va elme nahofte dar jahane hasti,namarbute!pas mo'jeze ham az hamin qavanin peyravi mikone,monteha elmesh bara ensan ha mobham va nashenakhtas!:-D
ruze moud nazdike.biayn ba goje palaside va egg gandide berim new york!:-D
ف.ك

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 16, 2009 6:06 am

خب!من نفهميدم!فهميدما!ولي الآن بايد چي بگم؟!
Re to راستي:وا! Exclamation خدا نكنه! Neutral من از كجا بايد از سيد صمد خبر داشته باشم؟! Question فقط ياد سلام دادناش افتادم كه من خيلي خوشم ميومد!
Re to راستي(2)!:دست درد نكنه ديگه!الآن تحويل گرفتي؟ scratch
sky walker

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 16, 2009 6:55 am

علیرضا دارم فکر می کنم ببینم تعبیر معنوی این معجزه ای که الان گفتی چیه؟!!
ولی واقعا هم معجزه نیست.سطح نویسنده های این مجله اصلا پایین نیست.
جدا خیلی خوشحالم. شما هم بالاخره یه سر و سامانی گرفتید ، و من همچنان همون آقایی که بودم هستم!
نه! ببینید ، برهان علیت خیلی برهان قوی و محکمیه. از لحاظ استواری کم نظیره . علیت معنیش اینه که واسه اینکه یه معلولی رخ بده باید در یک " زمان و مکان مشخص" و به خاطر " یک علت واحد مشخص" رخ بده. یعنی احتمال اصلا توش جایی نداره و حتی میتونه اون رو زیر سوال ببره. منطق و علم حاکم بر جهان هستی ، یه چیز ناشناخته برای بشر نیست. بشر با روح و ذات قوانین و منطقی که بر این جهان حاکمه آشنایی خیلی خوبی داره و به خوبی میتونه تشخیص بده یه اتفاق با روح این قوانین سازگاره یا نه ( چه دلیلش رو مشخصا بدونه یا ندونه) . این رو تو اصل تعریف معجزه به دید سنتی هم میشه دید . معجزه به دید سنتی دقیقا یه چیز خارق العاده بوده که با اصول قوانینی که در جهان اطراف بشر بوده کاملا در تضاد بوده .یعنی چیزی بوده که هرچه هم علم بشر پیشرفت بکنه نتونه مثل اون رو انجام بده ، وگرنه که اعتبار خدا خیلی زیر سوال می رفت. یکی از پیامبرهاش یک وقتی کاری بکنه و با اون پیامبری خودش رو اثبات کنه ، حالا هم ما مثل اون رو بتونیم انجام بدیم. علم نمیتونه ذات معجزات رو تایید کنه ، چه برسه به یافتن دلیل مشخص براش. چگونه میشه حضرت موسی دستش رو بکنه در پیراهنش و بیرون بیاره و دستش مثل یک ستاره بدرخشه؟ سلول های پوست دست کدام انسانی میتونه از خودش نور ساطع کنه؟! یه سری از ادعاهای دین سنتی رو اصلا منطق و علم نمیتونه بپذیره. مثلا معاد جسمانی . تقریبا هیچکدوم از فیلسوف های ما اصلا امکان ادعای معاد جسمانی رو محتمل ندونسته اند و همشون از ترس گالیله ی زمان شدن فقط گفته اند که ما نتوانسته ایم معاد جسمانی را ثابت کنیم. مثلا فرض کنید من مردم ! کنار یک درخت خاکم کردید . بخش هایی از من جذب درخت شد و تبدیل به میوه شده . یکی هم اومد اون میوه رو خورد و بخشیش جذب بدنش شد و ... یا اصلا همین پیوند اعضای عصر حاضر! علم هرچه هم پیشرفت کنه نمیتوه معاد جسمانی رو اثبات کنه یا بپذیره ، چون اصولا علمی نیست. از پایه ی منطقیش مشکل داره. مثل مغز خود من! دیگه مثال بهتر از این؟!! lol!
alireza mahdavi
رياست كلوب
رياست كلوب
alireza mahdavi

پستعنوان: ‏!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالأربعاء سبتمبر 16, 2009 5:26 pm

قيافه مان شبيه ‎:O ‏ مي شود!:‎-D
باعث شدي راجع به سوالي كه مدت هاست تو ذهنمه،يه تاپيك وا كنم!‎:-P‎
ف.ك

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالخميس سبتمبر 17, 2009 6:23 am

شما هنوز با چلچراغ در ارتباطين؟من كه تنها خاطره ي خوشم از اون مجله ي مسخره تالارشه! گفتم بالاخره موفق شدم ترك كنم؟؟!!!!الآن ديگه پاك پاكم!بعد از ويژه نامه ي عيد، فقط شماره ي بعد از انتخابات رو گرفتم كه ببينم هنوز ميشه روشون حساب كرد كه ديدم نچ!!خوشحال ترين آدم نسبت به اين اتفاق هم مامانمه كه ميگه راحت شديم!!!ولي هنوز مثه آينه ي دق جلوي چشمام هستن!دقيقا دويست تا شماره!هي جووني!هي !

خب!در مورده معجزه.ببين!من كه با قانون عليت هيچ مشكلي ندارم!اصلا اول بگو ببينم هدف چيه؟يعني ميخواي بگي اين حرفا دروغه؟يعني اگه خدا عالم و حكيمه و دنيايي كه ساخته منظمه پس به هيچ وجه امكان رخداد معجزه وجود نداره؟يا اگه معجزه رخ داده باشه، قوانين منظم جهان به هم ميريزن و اين نعوذ باالله حكمت خدا رو زير سوال ميبره؟؟!
يه بار ديگه اون "يه جمله" ي منو بخون و بيا...
حالا براساس گفته ي خودت:" علیت معنیش اینه که واسه اینکه یه معلولی رخ بده باید در یک " زمان و مکان مشخص" و به خاطر " یک علت واحد مشخص" رخ بده."معجزه به خاطر اين رخ ميده كه فقط خداس كه ميدونه در "كدام زمان" و در "كدام مكان مشخص"، "چه اتفاقي" بايد بيفته.و نتيجه اش هم ميشه هموني كه بهش ميگن معجزه. حالا قانون عليت زير پا گذاشته شد؟؟!!

"بشر با روح و ذات قوانین و منطقی که بر این جهان حاکمه آشنایی خیلی خوبی داره و به خوبی میتونه تشخیص بده یه اتفاق با روح این قوانین سازگاره یا نه ( چه دلیلش رو مشخصا بدونه یا ندونه)":هنوزم باور نداري كه ذهن بشر تواناييه درك خيلي چيزا رو نداره؟كه اگه داشت با خدا برابري ميكرد!!!!و توحيد فرت ميشد؟!!!و آشپز كه دو تا باشه....؟؟هنوز قبول نداري؟؟؟؟

"علم هرچه هم پیشرفت کنه نمیتونه معاد جسمانی رو اثبات کنه یا بپذیره ، چون اصولا علمی نیست. از پایه ی منطقیش مشکل داره.":اولا اين جمله ات مثله اين مي مونه كه بشر چند صد سال پيش بگه بشر عمرا بتونه پرواز كنه يا صداي همديگه رو از كيلومترها دورتر بشنوه يا...!!! منظورت از علمي بودن اينه كه بشر بتونه بفهمدش؟خب اگه ميفهميدش و دليل علميش رو پيدا ميكرد كه ميتونست خدا باشه!يعني از هيچ بسازه!خداس كه ميگه باش و اون ميشه(*يقول له كن فيكون*)پايه ي منطقيش هم با منطق بشر مشكل دار به نظر مياد.
اصلا بگو ببينم اگه خدا اين توانايي ها رو نداشت، يا اگه من و تو هم ميفهميديم كه چي شده و چه جوري شده،تو اون وقت حاضر بودي بهش بگي خدا؟؟؟!!
alireza mahdavi
رياست كلوب
رياست كلوب
alireza mahdavi

پستعنوان: !   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالخميس سبتمبر 17, 2009 10:59 pm

ای بابا!این همه نوشتما!همه ش رفت!از مضرات آنلاین شدن با موبایل!Sad
اونایی که یادم مونده اینان:
بنده هم مدت مدیدی ست اون لکنده رو کنار گذاشتم!آدم های کثیف...مجله ی کثیف تر...!
یه معجزه شاید:امروز(حالا دیگه می شه دیروز!) نزدیک بود با 145 تا بکوبم به کمر یه وانت که همه چی به خیر و خوشی تموم شد!من که یه لحظه خودمو تو جهنم فرض کردمااااااااا!:دی
آمممم!...نمی دونم چی بگم!معجزه از منطق دانش محدود بشری محاله!اما اگه این جهان خالقی داشته باشه،پس اون خالق دانش نامحدودی داره و لابد معجزه واسش خرده ریزه به حساب میاد!
در هر حال باید مرد تا فهمید چی،چی بود!!! Laughing
دیگه یادم نمی یاد چیا نوشته بودم!همین! lol!
ف.ك

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالسبت سبتمبر 19, 2009 6:06 am

بابا آنلاين شدن با موبايل!!!! Very Happy
خدا رو شكر كه سالمي ننه! Very Happy واسه خودت اسفند دود كن!
خب!خدا رو شكر كه نو ديگه مثله sky فكر نميكني بشر عقلش كامله! cheers ولي حالا چرا ميگي "اگه"اين دنيا خالقي داشته باشه؟؟با همين عقل غير كامل هم ميشه وجود يه آفريننده رو درك كرد!
و با جمله ي يكي مونده به آخرت(آخر تو!!)معلومه كه به آخرت ايمان داري ولي فقط نميدوني چرا!
alireza mahdavi
رياست كلوب
رياست كلوب
alireza mahdavi

پستعنوان: ‏!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالسبت سبتمبر 19, 2009 6:20 pm

نه!باور هاي مذهبي و ديني ما،حاصل القاعات اطرافيان و ... مي باشد،نه درك خودمون!البته در اكثر موارد!
منظور من از جملهء آخر اين بود كه مي فهميم آيا واقعا خدا و معادي هست يا همه ش سر كاري بوده!
اون "اگه" هم واسه اينه كه به طرز مسخره اي تمام رويداد ها و وقايع عالم هستي،طبق دانش آدمي،دليل و برهان داره!!و اين باور حضور يه آفريننده رو سخت مي كنه!...
ف.ك

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالأحد سبتمبر 20, 2009 4:33 am

جملات اولت كاملا درستن.ولي همونطور كه خودت گفتي يه چيزايي هم هستن كه آدما(يا شايد بعضي از آدما)خودشون درك ميكنن و اين خودش جاي اميدواريه!
آيا علت همه ي اون معلول هايي كه بشر تونسته بفهمه اونقدر كامل بوده ان كه خودشون نيازي به علت نداشته باشن؟؟؟پس علت اونا چيه؟اگه قرار بود همه ي اتفاقات جهان مستقيما و بي واسطه از سوي خدا رخ بدن كه همه چي ميشد معجزه!حالا معجزه هيچي!اصلا چنين جهاني قابل تصور نيست!!فك كن تو نياز به آتيش داري،يهو يه شعله ي كوچولو رو ميبيني كه تو هوا معلقه!!و خدا اون رو فرستاده!اين فقط يه مثال كوچولو بود.اصلا نميشه چنين دنيايي رو تصور كرد!
alireza mahdavi
رياست كلوب
رياست كلوب
alireza mahdavi

پستعنوان: ‏!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالأحد سبتمبر 20, 2009 5:33 pm

البته بگما،من با همه ي اين حرف هايي كه مي زنم،بازم يه باوري به خدا دارم!نمي دونم چرا!:-@
آممم...همين!
sky walker

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالإثنين سبتمبر 21, 2009 2:27 am

امیدوارم درست فهمیده باشم. پس به نظر شما خدا معجزه رو با یه سری اسباب و وسیله ها انجام میده که علم ما اون ها رو نمی فهمه و این با قانون علیت و حکمت خدا در تناقض نیست . درسته؟
ف.ك

پستعنوان: رد: اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالإثنين سبتمبر 21, 2009 5:36 am

آره... تقريبا يه همچين چيزي... البته اين اسباب و وسايل تواناييه خدا رو زير سوال نمبرن چون خودش خالق اون واسطه هاس. مثل باريدن بارون(كه خيلي عاديه). بارش بارون به خاطر برخورد ابرهاي بارانزا با همديگه اس و يه سري فرآيندهاي طبيعيه ديگه، ولي بازهم آفريننده اش خداس.منتها ما دليل بارش بارون رو ميدونيم و ميبينيم واسه همين برامون عجيب نيست ولي دليل و واسطه ي بروز معجزه رو نميشناسيم.
alireza mahdavi
رياست كلوب
رياست كلوب
alireza mahdavi

پستعنوان: ‏!   اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال! I_icon_minitimeالإثنين سبتمبر 21, 2009 4:40 pm

Hala khube khodemun be cheshm in mo'jazat ro nadidim!:-@

اسكاي فرمود:به معجزه اعتقاد داري؟با ذكر مثال!
بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 4رفتن به صفحه : 1, 2, 3, 4  الصفحة التالية
 مواضيع مماثلة
-
» روزگار عتيقهء من و اسكاي!